Hovorme o jedle - zs.prievaly.sk

 

    Hovorme o jedle

 

v týždni od 16.10. - 20.10. 2017  sa ukutočnili aktivity v rámci projektu  "Hovorme o jedle."

Naša škola sa zapojila  do aktivít:

Zdravá desiata  -  deti sa  počas  týždňa snažili nosiť zdravú desiatu, bohatú na  ovocie a zeleninu.

Dodržuj pitný režim  - oveľa viac ako inokedy sme sa venovali dodržiavaniu pitného režimu a hlavne deti sa oboznámili s rôznymi druhmi nápojov, ktoré sú vhodné pre ne.

Chutné maľovanie -  svoje obľúbené jedlo alebo ovocie a zeleninu mohli výtvarne znázorniť.

Ovocie, zelenina a orechy našich sadov -  v utorok 17. 10.  žiaci priniesli  rôzne druhy ovocia a zeleniny a urobila sa jeho výstava vo vstupnej miestnosti školy.Bolo jej toľko, že ešte aj v triedach boli menšie výstavy.

Jedz,dodržiavaj pitný režim a hýb sa   alebo       Oci, mami, poď si zacvičiť s nami -

v piatok 20.10. žiaci priniesli rôzne chutné, zdravé dobroty (koláče, sušienky,zákusky,nátierky,smoothie, ovocné, zeleninové šťavy, sušené ovocie, atď.) spolu s receptami. O  15,00h sa začala ich prezentácia deťmi a následne  ochutnávka. Nezabudli sme aj na pohyb. Na školskom dvore si zmerali svoje sily deti a rodičia v rôznych zábavných a športových súťažiach. Odmenou boli jablká, hrušky.

Na záver dňa sme zhodnotili celý týždeň.Žiaci dostali ako spomienku na tento deň diplom spolu s balíčkom ovocia.Dúfajme, že deti spolu s rodičmi budú do svojho jedálnička zaraďovať viac a viac zdravších jedál so zeleninou, ovocím a hlavne obmedzovať pitie sladených nápojov.

 

POZRI FOTO INÉ AKCIE 2017/18

 

  mg 8198