Noc kníh a MDD - zs.prievaly.sk

        Noc kníh a MDD 2018

 

Dňa  31.mája sa uskutočnila na našej škole "NOC KNÍH."Deti priniesli veľa zaujímavých kníh rôznych žánrov, ktoré predstavili svojím spolužiakom.

Po prezentácii kníh sa žiaci rozdelili do skupín a riešili rôzne interaktívne kvízy zamerané na čitateľskú gramotnosť.

Ale najviac sa tešili na hľadanie pokladu, ktoré prebiehalo za úplnej tmy okolo 22,00hodine. Boli nevyhnutné baterky pri pátraní indícii. Tie hľadali 3 družstvá z rôznych ročníkov pod vedením pedagógov a p. starostky. Ak sa chceli dostať k pokladu, museli splniť 10 úloh a 10 indícii ich doviedlo k vytúženému cieľu.Všetci to super zvládli a odmenou im bol poklad v podobe vecných darčekov pre každého. Približne o 23,00h si deti zaľahli do svojich spacích vakov a pani učiteľky im čítali rozprávky, príbehy. Väčšina žiakov pospala do 24,00h až na pár jednotlivcov, ktorí nemohli zaspať a spánok prišiel okolo pol druhej. Konečne bol nočný kľud, ktorý dlho netrval asi tak do pol piatej. Po upozornení opäť zaspali.Budíček bol o 6,30h. nasledovala osobná hygiena, rozcvička a raňajky.Po nich si žiaci ešte prezerali knihy a rozprávali o nich.

Okolo deviatej až doobeda boli športové a zábavné súťaže pri príležitosti Dňa detí. Žiaci zberali body za splnené disciplíny a tie na záver zamenili za sladkosti. Úplne na záver prebehlo zhodnotenie oboch akcii "Noc kníh a Deň detí" a deti dostali okrem spomínaných odmien (pokladu, sladkostí) spomienkový odznak, ktorý im bude tento deň pripomínať.

 

POZRI FOTO MDD 2018

img 0265