Vianočné trhy a vianočná besiedka 2018 - zs.prievaly.sk

 

        Vianočné trhy a vianočná besiedka 2018

 

Najkrajšie sviatky v roku sa blížia  a všetci sa na ne  veľmi tešíme. Každý deň sa doma a aj v škole na ne pripravujeme.

Naši žiaci sa vianočných príprav aktívne zúčastňovali už od novembra. Pedagógovia a p. D. Mihál nacvičovali vianočné pásmo. Pani učiteľky spolu s p. E. Beňákovou, p. L. Tarkošovou ale aj s mamičkami a inými členmi rodiny tvorili, vyrábali rôzne ozdoby, pozdravy, dekorácie a iné výrobky. Nechýbali ani vianočné oblátky, trubičky, pečivo, medovníky, pečený čaj, punč a med. Všetky tieto vianočné produkty ste si mohli zakúpiť na trhu dňa 8. decembra. Predaj bol úspešný vďaka vám, ktorí ste doňho prispeli. Patrí vám veľké ďakujem.

       V tento deň poobede o 15,00h sa konala aj besiedka. Naša škola sa prezentovala súčasnou vianočnou rozprávkou
„O podnikateľovi,“ ktorá vystihuje dnešné zmýšľanie, konanie ľudí. Náš hlavný hrdina svoj osobný život zapredal práci a  túžbe po bohatstve. Pre svoju zaneprázdnenosť zabudol na čaro Vianoc, rodinu, priateľov. Na pomoc mu prišli dobrí anjeli, ktorí mu pripomenuli jeho detstvo, keď bol malý, veselý chlapec, ktorý šantil vonku so svojimi kamarátmi. Tešil sa zo snehu, staval snehuliakov, guľoval sa, zdobil stromček, trávil čas so svojou rodinou pri štedrovečernom stole, spieval koledy, rozbaľoval darčeky,...
.No ako to už býva v rozprávke, všetko dobre dopadlo. Podnikateľ Jakub sa včas spamätal a strávil Štedrý večer so svojím synovcom. Spomenul si na múdre slová babky, ktoré povedala svojim vnúčencom: „Aj keby sa stalo, že raz bude niekto z vás bohatý, nikdy nezabudnite, že zdravie, láska, rodina, priatelia sú najväčšie bohatstvo na svete.“ Chceli sme touto scénkou poukázať na to, že pravé hodnoty sa vytrácajú a častokrát zabúdame, čo je v živote podstatné. Deti opäť ukázali, že sú šikovní herci, speváci, hudobníci a tanečníci. Zaslúžia si od nás pochvalu, lebo nie je jednoduché  vystupovať pred toľkými ľuďmi v KD Prievaly

 POZRI FOTO Vianoce 2018

 

phoca thumb l img 7483