Jedz a hýb sa - zs.prievaly.sk

  Hovorme o jedle 2019 - Jedz a hýb sa

 

Daná téma sa začala plniť v doobedňajších hodinách. V rámci tried sa robili nátierky zo surovín prospešné nášmu zdraviu. Podarilo sa nám pripraviť bryndzovú, vajíčkovú, rybaciu nátierku.

Tie použili pri príprave svojho zdravého taniera, ktorý robili poobede. Ten sa vyznačoval  svojou originalitou, nápaditosťou. Nechýbala na ňom zelenina a ovocie z našej výstavy. Niektoré deti si na svojich dobrotkách hneďpochutili a iné si ich zobrali domov, aby sa mohli pochváliť svojim rodičom. Po dobrom olovrante si išli zašportovať na školský dvor, kde sa dosýtosti vybehali a hlavne vyšantili na nových preliezkach.

V rámci prípravy nátierok žiaci mohli ochutnať vlastnoručne vyrobený syr Lučina. Všetky nátierky, ovocie  a zelenina sa použili pri príprave pochutín pre rodičov, ktorí prišli v podvečer.  Tiež nás podporili, za čo im patrí vďaka. Ich deti predstavili zdravé dobroty z ich kuchyne: koláčiky, sušienky, slané pečivo,  nápoje, smoothie,  dokonca doma vyrobené  cukríky  a iné jedlá, na ktorých si všetci či deti, dospelí výborne pochutili.  A po dobrom jedle sa patrilo si zašportovať. Žiaci spolu so svojimi rodičmi si zahrali pohybovú hru  "Hľadanie pokladu". Deti sa so svojimi najbližšími rozbehli po školskom dvore a plnili úlohy, ktoré mali zašifrované na kartičke. Poklad mohli nájsť, až keď vylúštili všetky indície a nakoniec vypočítali správne príklad. Najviac deti bavilo behať s baterkami v tme, lebo už bola naozajstná tma. Nakoniec sa našiel poklad, ktorý si  tí najmladší účastníci hry rozdelili. Prežili sme príjemný, zábavný, ale aj napínavý večer.

 

POZRI FOTO HOVORME O JEDLE 2019

 img 4159