Školský výlet 2021 - zs.prievaly.sk

                       Školský výlet 2021

 

23.6.2021 - Dlho očakávaný dátum školského výletu. Deti prichádzali na námestie rozosmiate a z očiek im žiarilo šťastie a nedočkavosť.

 

 

Prvá naša zastávka bola v rodnej obci Milana Rastislava Štefánika v Košariskách. Tam nás sprievodca previedol po celom dome a z jeho výkladu sme sa dozvedeli veľa zaujímavého zo života Milana Rastislava Štefánika. Deti si mohli prezrieť aj mnoho zaujímavých vecí, ktoré si priviezol Štefánik z jeho nespočetných ciest. Samozrejme, že naši žiaci nezabudli dať sprievodcovi aj zopár zaujímavých otázok a potom naša cesta viedla na Bradlo, kde je Milan Rastislav Štefánik pochovaný. Mohylu si deti pozorne poprezerali z každej strany. K eďže sme mali nádherné počasie deti boli odmenené aj prekrásnym výhľadom na okolie. Po prestávke na jedlo a pitie sme nemohli obísť ani výbornú zmrzlinu na Brezovej, ktorá deťomv horúčave, ktorú sme mali, veľmi chutila. Po tejto príjemnej prestávke sme pokračovali do nášho posledného cieľa - dedinka Lubina. Tu si deti mohli prezrieť minifarmu, kde žije viac ako 100 zvierat, ktoré sú jedinečné hlavným malým vzrastom. Ide hlavne o miniatúry klasických hospodárskych zvierat ako sú kozy, ovce, kone, kravy, lamy, oslíkovia, prasiatka, zajace, kačky , husi alebo sliepky. Deti si tieto zvieratká mohli pohladkať, a ktoré mali povolené aj kŕmili.

Vyčerpaní, unavení, ale spokojní a plní zážitkov sme sa vrátili do Prieval, kde nás už netrpezlivo vyzerali rodičia, ktorí po zvítaní s deťmi boli zahrnutí všetkým, čo dnes deti zažili.

 

POZRI FOTO VÝLET 2021

img 6524